Jak získat kapitánský průkaz C na moře

Pro získání kapitánského průkazu C je potřeba absolvovat v libovolném pořadí teoretický kurz, praktický kurz a zkoušku.

Co ti umožňuje průkaz C

Průkaz C, neboli průkaz Velitele námořní plavby vydávaný Ministerstvem dopravy, ti umožňuje plavbu po moři za následujících podmínek.

Přístup ke kurzům Jachtařka.cz

Snažíme se kurzy dělat jinak. Naše kurzy jsou opravdu nabité. Přes den trénujeme přístavní manévry, kotvení, najíždění na bóji, manipulaci s plachtami, trim plachet, refování, navigaci, záchranné manévry, uzly atd. Razíme ale zásadu, že na našich praktických kurzech musí být kromě dřiny a tréninku i zábava. Proto jezdíme často naše praktické kurzy jako flotila více lodí, kdy zapojujeme do kurzu i večerní přednášky, společné kotvení, neformální závod nebo si v zátoce společně zahrajeme na kytary a večer si dáme nějakou tu mořskou specialitu a dobré víno.

Kapitánské kurzy musejí být i zábava

Jsme si vědomi, že každý má v pracovním životě dost stresu a čas na příjemné chvíle a zážitky je velice omezený. Proto klademe důraz na to, abychom si společně strávený čas na lodi všichni maximálně užili a plavba se pro nás všechny stala nezapomenutelným zážitkem. Po absolvování našich kurzů s námi zůstavaji naši kurzisti v kontaktu a ve většině případů s námi často jezdí dále a stávají se našimi kamarády.

Chceš vědět více o kapitánských zkouškách a průkazech

Připravili jsme pro Tebe stránky s detailními informace o kapitánských zkouškách a a kurzech, jejich rozdělení, omezení a možnosti.