Jaký zvolit průkaz?

Využij našeho průvodce kapitánskými průkazy a zjisti, který průkaz pro Tebe bude nejvhodnější.

Jaký zvolit průkaz

Přehled všech typů kapitánských průkazů

Na trhu najdete mnoho typů kapitánských průkazů a každý kapitánský průkaz Tě opravňuje dle konkrétních podmínek a omezení. Připravili jsme pro jachtaře přehled, kde je k nalezení shrnutí všech běžných typů průkazů.

Přehled typů průkazů

Nejoblíbenější průkaz na moře – Velitel námořní jachty C

Pokud plánuješ plout na moři a nechceš se omezovat jen na Chorvatsko, doporučujeme Ti udělat si český námořní průkaz – Velitel námořní jachty C. Průkaz je mezinárodně uznávaný. To znamená, že s ním můžeš plout jak v Chorvatsku, tak ale také například v Řecku, Itálii, Španělsku, na Baltu, v Karibiku, na Seychelech a jinde.

Jak získat Velitele námořní jachty C

Průkaz na řeky a jezera – VMP (s rozšířením na moře – MPZ)

Pokud plánuješ plout primárně na řekách a jezerech (třeba na Slapech, Orlíku nebo na Lipně), nejvhodnější průkaz pro Tebe bude Vůdce malého plavidla (VMP). Lze si udělat průkaz Vůdce malého plavidla i s rozšířením na moře, ten je pak nazván Mezinárodní průkaz vůdce rekreačního plavidla (MPZ).

Jak získat průkaz VMP nebo MPZ

Chorvatský průkaz na moře

Pokud plánuješ plout v Chorvatsku, bude ti stačit si udělat chorvatský průkaz (kategorie B). Pokud to ale myslíš s jachtingem vážně a do budoucna bys chtěl plout i jinde, než na Jadranu, doporučujeme ti spíše český námořní průkaz – Velitel námořní jachty C.

Jak získat chorvatský průkaz


chystáme pro vás

Zvolit český nebo chorvatský námořní průkaz?

Přečti si o výhodách a nevýhodách českých a chorvatských námořních průkazů, aby ses mohl lépe při výběru rozhodnout.

Český vs. chorvatský průkaz

Zvolit VMP nebo námořní průkaz?

Zda si udělat průkaz Vůdce malého plavidla nebo český námořní průkaz je důležité rozhodnutí. S tímto rozhodnutím ti pomůžeme jejich vzájemným srovnáním.

VMP vs. námořní průkaz

Průkazy k obsluze vysílačky

Vyznáš se v jednotlivých průkazech na vysílačku? Pokud ne, otevři si náš přehled, kde vysvětlujeme rozdíly mezi jednotlivými radiotelefonními programy.

O průkazech na vysílačku