Základní údaje

Trimarán o délce 28 stop s kapacitou až 7 lidí. Loď vhodná i pro plavbu kategorie B – offshore. Šířka lodi 2,54 m ve složeném stavu  umožňuje převozitelnost bez doprovodných vozidel a výjimek. Maximální rychlost lodi 22+ kt. Dragonfly 28 Performance je dostupný ve třech verzích – touring, sport a performance. Řada Touring je standardní verze s 12 m vysokým hliníkovým stěžněm. Verze Sport má 13,5 m vysoký karbonový stěžeň a výkonnější oplachtění. Řada Performance vychází z řady Sport, jen jsou zde použity ještě lepší doplňky a loď je v této verzi vybavena o něco vyšším stěžněm.

Celkové dojmy

Párkrát jsem četl o trimaránech Dragonfly, ale nikdy jsem jim nevěnoval větší pozornost. Na Boot Dusseldorf 2019 jsem měl možnost trimarán Dragonfly 28 Performance osobně vidět a projít si ho detailněji. Ačkoliv jsem vždy preferoval klasické jednotrupé plachetnice, tento trimarán ve mně zanechal opravdu velice dobrý dojem. Obzvláště pak kvůli své praktičnosti a prostoru při zachování sportovního charakteru lodi.

Paluba

Kokpit je díky stavbě lodi umístěný poměrně vysoko a pohodlně se do něj vejde 6 lidí. Podél hlavního prostředního trupu lze chodit po úzkých okrajích podél bortlajsny. Boční trupy lodi jsou s hlavním trupemspojeny dvěma sklápecími rameny mezi nimiž je napnutá „trampolína“ po které je možné samožřejmě chodit a nabízí také další prostor k sezení. U vchodu do interiéru najdete na každé straně 4-5 stoperů a jednu vinšnu, otěže přední plachty jsou taženy skrz otěžové vozíky. Nad vstupem do kokpitu jsou umístěny dva budíky a kompas. Zábradlí na lodi najdeme pouze v zadní části kolem kokpitu a pak před předními rameny k bočním plovákům.

Interiér

Loď je složena ze tří trupů, kde největší prostřední trup ukrývá spaní až pro 7 lidí (2 místa na spaní se nachází pod kokpitem, 3 v salonu a 2 v přední kajutě lodi, přičemž si troufám tvrdit, že pro pohodlnou plavbu a dlouhodobější pobyt na lodi je ideální počet 5 lidí. Boční trupy v sobě pak skrývají přes lukny přístupné úložné prostory. V salonu se nachází sklápecí jídelní stůl, malá kuchyňka a mezi salonem a přední kajutou je malá průchozí místnost, kde najdete záchod s umyvadlem. Celý interiér je příjemně světlý a je prosvětlen bočními okny a dvěma luknami (jedna nad průchozím pokojem u přední kajuty a druhá nad salonem). Nábytek je vyroben z lehkého světlého dřeva.

Technické specifikace
Délka lodi8,75 m
Šířka - maximální6,5 m
Šířka - minimální2,54 m
Ponor - maximální1,7 m
Ponor - minimální0,4 m
Hmotnost2 180 Kg
Maximální zatížení750 kg
Vodní nádrž90 l
Fekální nádrž60 l
MotorPřívěsný - 15 koní
Výška stěžně13,6 m
Hlavní plachta43 m2
Gena21,5 m2
Code 045 m2
Asymetrický spinakr83 m2
Délka čelenu1,9 m
Hmotnost přívěsu3 500 kg
Maximální kapacita7 osob (5 v kat. plavby B)

Plavba

Podívejte se na oficiální videa loděnice, jak vypadá trimarán za plavby:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *